bookmark_borderLetni turnus odchudzający

Dla wielu osób nadejście lata wcale nie jest dobrą wiadomością. Nie utożsamiają gorących, letnich miesięcy z zabawą, odpoczynkiem i beztroską, ale raczej z nieustannym stresem i pilnowaniem się na każdym kroku. Dlaczego? Otóż mnóstwo z nas nie cierpi wręcz wakacji, ponieważ to ten czas, kiedy wszyscy pokazujemy więcej ciała – czy tego chcemy, czy nie. I choć lato w Polsce bywa naprawdę kapryśne, to jednak nie możemy narzekać na ilość dni, kiedy jest naprawdę nieznośnie wręcz gorąco. Jedni więc cieszą się tym faktem, noszą jak najkrótsze spodenki, topy i sukienki, podczas gdy drudzy za wszelką cenę starają się zatuszować niedoskonałości swojego ciała pod bardziej lub mniej pasującymi do pogody ubraniami. Winą za taki stan rzeczy obarczyć można nasze własne kompleksy, jednak czasami nie biorą się one znikąd.

Zazwyczaj mocno przesadzamy, mówiąc, iż przytyliśmy (jest to domeną w szczególności pań, ale nie tylko). Po prostu nie potrafimy spojrzeć na siebie obiektywnie, a po wielu miesiącach chłodnych, przyzwyczailiśmy się do grubych swetrów, które zakrywały naszą sylwetkę. Stąd też zdążyliśmy zapomnieć, jak ona wyglądała nim nadeszła zima. Zdarza się jednak, że rzeczywiście, zimą łatwiej o nabranie wagi – w końcu jemy więcej gorących, pożywnych posiłków, które mogą mieć wpływ na to, czy przybędzie nam kilogramów. Dodatkowo, w zimie mamy doskonałą wymówkę, aby nie ćwiczyć: a to pada śnieg, a to wcześnie robi się ciemno, itd. Jeśli w takiej właśnie jesteśmy teraz sytuacji i źle czujemy się we własnym ciele, a chcielibyśmy, mimo wszystko, dobrze wyglądać tego lata, to nie ma innego wyjścia – trzeba wziąć się za siebie. I to już!

Wielu sceptyków pokręci tylko głowami i stwierdzi, że to niemożliwe, że się nie uda i nie warto nawet próbować. Takie podejście to błąd już na starcie. Owszem, nie każdy z nas musi uwielbiać ćwiczenia czy jedzenie owoców i warzyw na każdy posiłek, ale od czegoś trzeba zacząć. Jeżeli to wciąż za mało, to może warto wybrać się na turnus odchudzający? Nie tylko dzięki temu będziemy mieli szansę realnie stracić na wadze w krótkim czasie, ale też będziemy mogli spędzić urlop w konkretnym miejscu, zwiedzić je i poznać lepiej, a przy tym także się zrelaksować. Łatwo więc zauważyć, że taki turnus to szansa na upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu! Nie ma co się wahać, tylko czym prędzej zorientować się, kiedy i gdzie odbywają się takie turnusy dla osób pragnących stracić zbędne kilogramy. To lato, wbrew pozorom, wcale nie musi być przecież stracone!

bookmark_borderWczasy odchudzające

Lato jest tą porą roku, kiedy siłą rzeczy musimy pokazywać nieco więcej ciała. Trudno sobie bowiem wyobrazić paradowanie po ulicy w grubym swetrze podczas czterdziestostopniowego upału, prawda? Wątpliwe, by ktokolwiek ubierał się w bluzki z długim rękawem, kiedy z nieba leje się prawdziwy żar. Słońce oraz gorące temperatury niejako narzucają nam styl ubierania się podczas wakacyjnych miesięcy. Większość ludzi się z tego cieszy, bowiem mogą w końcu zapomnieć o kurtkach i ciepłych ciuchach, a dzięki silnym promieniom słonecznym mogą także się wreszcie opalić. Nie wszyscy jednak z takim entuzjazmem podchodzą do lata i koniecznych zmian w garderobie. Wynika to bardzo często z faktu, iż ci niezadowoleni z nadejścia lata, są przede wszystkim niezadowoleni z aktualnego wyglądu swojego ciała. Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przybrać na wadze kilka dodatkowych kilogramów podczas zimy, które trudno było nam zaakceptować, ale jeszcze ciężej było je zrzucić.

Te nadprogramowe wałki tłuszczu często tworzą w naszych głowach kompleksy i wykrzywiają nasze postrzeganie własnego ciała. Gdybyśmy zapytali kogoś stojącego z boku, prawdopodobnie powiedziałby nam, że nic w naszym wyglądzie się nie zmieniło i przesadzamy. My jednak patrzymy w lustro i pierwsze, co rzuca nam się w oczy, to te niechciane pozostałości po zimie. Tych kilka kilogramów, które sprawiają, że wstydzimy się wyjść na ulicę w obcisłej bluzce, a już nie daj Boże, w krótkim topie na ramiączkach. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak tylko postarać się pozbyć tego zbędnego ciężaru. Jak tego dokonać?

Możemy spróbować ćwiczeń oraz lekkiej diety na własną rękę, w domu. Możemy jednak również postawić na wczasy odchudzające, jeśli tylko nasz kalendarz nam na to pozwala. Mogłoby się wydawać, że skoro nie chcemy pokazywać się światu i wyjść choćby do sklepu, wyglądając tak „okropnie”, to żaden wyjazd tym bardziej nie wchodzi w grę. Jeśli jednak chcemy uzyskać realne i szybkie efekty, to takie wczasy będą doskonałym sposobem na dopięcie swego. Dlaczego? Ponieważ tam nie tylko będziemy zmuszeni do ćwiczenia pod czujnym okiem trenerów oraz spożywania jedynie tych potraw, które dopuścił do spożycia dietetyk, ale też będziemy mogli zobaczyć, że tak naprawdę wyolbrzymiamy swój problem. Kiedy zrozumiemy, że otaczają nas osoby ze znacznie większą nadwagą, niż nasza, poczujemy się lepiej i nasza motywacja do pozbycia się tych paru kilogramów natychmiast wzrośnie kilkukrotnie, a przy okazji trochę też odpoczniemy.