bookmark_borderWeekend w spa

Lato to idealny czas, aby w końcu nieco odpocząć i znaleźć chwilę na to, aby lepiej zadbać o siebie. Przez cały rok jesteśmy zajęci pracą, domem, rodziną i nieszczególnie mamy czas, aby pomyśleć o sobie. To nie jest najlepsza praktyka, bo jeśli sami o siebie odpowiednio nie zadbamy, to kto zrobi to za nas? Mowa tutaj, oczywiście, zarówno o pielęgnacji ciała, jak i duszy. Te dwie sfery naszego życia są ze sobą związane bardziej, niż mogłoby się wydawać. Dobrostan jednej zależy od dobrostanu tej drugiej. Warto zatem, w ten gorący, wakacyjny czas, pomyśleć nieco egoistycznie o sobie i swoich potrzebach, wiecznie odkładanych na później.

Potrzeby potrzebami, ktoś mógłby powiedzieć, a jednak domu czy dzieci nie można tak nagle zostawić bez opieki i udać się na wymarzony urlop gdzieś daleko. Nie musi być to wcale wyjazd daleki, ani trwający kilka tygodni. Aby dobrze wypocząć i zregenerować siły zarówno umysłowe, jak i fizyczne, wystarczy zaledwie parę dni, a w ekstremalnych przypadkach zaledwie jeden weekend. Weekend w spa dla dwojga (bo warto zabrać ze sobą drugą połówkę – jej też należy się przecież odrobina relaksu) to doskonały pomysł dla zapracowanych i nie mogących oderwać się od codziennych obowiązków na dłużej. Dzięki wizycie w takim ośrodku można na moment oderwać myśli od pracy czy problemów rodzinnych, przy okazji korzystając z dobrodziejstw wszelkich dostępnych w nim zabiegów. W domu raczej rzadko pozwalamy sobie na zrobienie maseczki czy długą i kojącą nerwy kąpiel. W spa możemy oddać się właśnie takim przyjemnościom, które zregenerują naszą cielesną powłokę, ale również sprawią, że mentalnie poczujemy się znacznie lepiej, niż dotychczas. Trudno byłoby nie poczuć się lepiej, patrząc w lustro i widząc w końcu wypoczętą i rześką twarz, prawda? Dlatego właśnie spa to doskonały pomysł dla tych, którzy potrzebują chwili spokoju i oderwania się od przyziemnych spraw, które otaczają ich na co dzień. Spa to miejsce wręcz stworzone do tego, aby naładować tam swoje „baterie” i poczuć się jak nowo narodzona osoba.

Zajęci natłokiem spraw niezwykle często zapominamy o sobie oraz o tym, iż czasami musimy zwolnić – dla dobra swojego i innych. Czy może więc istnieć lepszy sposób na zrelaksowanie się i zapomnienie o wszystkim, niż pojechanie z ukochaną osobą do centrum spa? Masaże, kąpiele w basenie, zdrowe i pyszne posiłki to tylko część z atrakcji, których możemy w takim miejscu doświadczyć. Pamiętajmy o tym, żeby dbać nie tylko o tych dookoła nas, ale także o siebie.

bookmark_borderJeśli wieczór panieński, to tylko w hotelu

Jeśli ślub jest uważany za jeden z najważniejszych dni w życiu Młodej Pary, dlaczego nie mielibyśmy nadać podobnego statusu wieczorowi panieńskimi. To przecież symboliczne pożegnanie czasu wolności i zabawy i wstęp do okresu, w którym jesteśmy oddani jednej tylko osobie – naszemu wybrankowi. Jak zorganizować udany wieczór panieński? Często można usłyszeć, że jeśli Panna Młoda i osoby z jej otoczenia są w dobrym nastroju, zabawa musi się udać. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że ważne jest także miejsce, w którym organizowana jest impreza. Im jest ono ciekawsze, tym większa jest szansa, że wieczór panieński okaże się wydarzeniem prawdziwie niezapomnianym.

Znalezienie idealnego miejsca nie jest proste, z pewnością jednak nie jest również tak trudne, jak początkowo mogłoby się to nam wydawać. Dużą popularnością cieszą się wieczory panieńskie organizowane w domowym zaciszu, ciągle w cenie są przy tym również lokale z parkietem tanecznym zwłaszcza, jeśli znajdują się w sercu miasta. Ostatnie miesiące to jednak czas, w którym rośnie także popularność hoteli. Nie dzieje się tak zresztą przez przypadek.

Lista zalet hoteli jako miejsc, w których można organizować wieczory panieńskie jest dość długa. Na pierwszy plan wysuwa się jednak atmosfera intymności, na jaką pozwalają. Organizując wieczór panieński w domu należy liczyć się z obecnością innych domowników. Nawet, jeśli nie są oni kłopotliwi, ich obecność może wydać się dość przytłaczająca zawłaszcza, jeśli zależy nam na zabawach, które wymagać będą pewnej dozy szczerości. O pełnej swobodzie nie można też mówić wówczas, gdy mamy do czynienia z imprezą w klubie. Jeśli nie stać nas na wynajęcie całej przestrzeni klubowej, musimy bawić się w towarzystwie osób, których nie znamy, a które mogą nas oceniać. Hotel z basenem świętokrzyskie rozwiązuje tego rodzaju problemy. Na imprezie pojawiają się tylko osoby, które zostały na nią zaproszone, a każda z nich może czuć się swobodnie w towarzystwie bliskich sobie ludzi.

Zaletą wieczoru panieńskiego w hotelu jest i to, że wiele placówek tego typu jest nam w stanie zapewnić szereg dodatkowych atrakcji. Możemy liczyć na dostęp do siłowni i basenu, kortów tenisowych, miejsca do tańczenia, a nawet do hotelowego SPA. Co więcej, atrakcje związane z wieczorem panieńskim wcale nie muszą być zarezerwowane wyłącznie dla panny młodej, a dobra zabawa z pewnością nie ominie także jej gości. Co przy tym wcale nie mniej ważne, dzięki częstym promocjom i zniżkom wcale nie musi być to kosztowna impreza.