Weekend w spa

Lato to idealny czas, aby w końcu nieco odpocząć i znaleźć chwilę na to, aby lepiej zadbać o siebie. Przez cały rok jesteśmy zajęci pracą, domem, rodziną i nieszczególnie mamy czas, aby pomyśleć o sobie. To nie jest najlepsza praktyka, bo jeśli sami o siebie odpowiednio nie zadbamy, to kto zrobi to za nas? Mowa tutaj, oczywiście, zarówno o pielęgnacji ciała, jak i duszy. Te dwie sfery naszego życia są ze sobą związane bardziej, niż mogłoby się wydawać. Dobrostan jednej zależy od dobrostanu tej drugiej. Warto zatem, w ten gorący, wakacyjny czas, pomyśleć nieco egoistycznie o sobie i swoich potrzebach, wiecznie odkładanych na później.

Potrzeby potrzebami, ktoś mógłby powiedzieć, a jednak domu czy dzieci nie można tak nagle zostawić bez opieki i udać się na wymarzony urlop gdzieś daleko. Nie musi być to wcale wyjazd daleki, ani trwający kilka tygodni. Aby dobrze wypocząć i zregenerować siły zarówno umysłowe, jak i fizyczne, wystarczy zaledwie parę dni, a w ekstremalnych przypadkach zaledwie jeden weekend. Weekend w spa dla dwojga (bo warto zabrać ze sobą drugą połówkę – jej też należy się przecież odrobina relaksu) to doskonały pomysł dla zapracowanych i nie mogących oderwać się od codziennych obowiązków na dłużej. Dzięki wizycie w takim ośrodku można na moment oderwać myśli od pracy czy problemów rodzinnych, przy okazji korzystając z dobrodziejstw wszelkich dostępnych w nim zabiegów. W domu raczej rzadko pozwalamy sobie na zrobienie maseczki czy długą i kojącą nerwy kąpiel. W spa możemy oddać się właśnie takim przyjemnościom, które zregenerują naszą cielesną powłokę, ale również sprawią, że mentalnie poczujemy się znacznie lepiej, niż dotychczas. Trudno byłoby nie poczuć się lepiej, patrząc w lustro i widząc w końcu wypoczętą i rześką twarz, prawda? Dlatego właśnie spa to doskonały pomysł dla tych, którzy potrzebują chwili spokoju i oderwania się od przyziemnych spraw, które otaczają ich na co dzień. Spa to miejsce wręcz stworzone do tego, aby naładować tam swoje „baterie” i poczuć się jak nowo narodzona osoba.

Zajęci natłokiem spraw niezwykle często zapominamy o sobie oraz o tym, iż czasami musimy zwolnić – dla dobra swojego i innych. Czy może więc istnieć lepszy sposób na zrelaksowanie się i zapomnienie o wszystkim, niż pojechanie z ukochaną osobą do centrum spa? Masaże, kąpiele w basenie, zdrowe i pyszne posiłki to tylko część z atrakcji, których możemy w takim miejscu doświadczyć. Pamiętajmy o tym, żeby dbać nie tylko o tych dookoła nas, ale także o siebie.